Klatovské klarinetové kvarteto


Repertoár

Nahlédneme-li do repertoáru, pak heslo "Od Bacha po Vlacha" poměrně dobře vystihuje všechny žánry, které od Klatovského klarinetového kvarteta můžete slyšet. Vážná hudba je zastoupena především skladbami od W. A. Mozarta, G. F. Händela, J. S. Bacha a G. Rossiniho, nechybí známe melodie od Antonína Dvořáka, či skotačivé koncertní polky od Bedřicha Smetany. Nelze opomenout krásná díla klatovského rodáka Josefa Kličky. Z trochu jiného soudku jsou Gerschwinova preludia a moderní komorní hudba Paula Harveyho.

Repertoár kvartetu je opravdu velmi široký, takže každý posluchač si určitě přijde na své. Na programu se mohou objevit polky Karla Vacka nebo Jaromíra Vejvody, stejně jako jazzové skladbičky Mirko Lostaka, Scotta Joplina nebo Jaroslava Ježka. Pokud si pod jmény těchto hudebních skladatelů nevybavujete žádnou skladbu, napovíme vám ještě více : Vodní hudba, Malá noční hudba, Montiho čardáš, Uherský tanec, Humoreska, Pekelný tanec z opery Čert a Káča, Na krásném modrém Dunaji, Škoda lásky, The entertainer, Bugatti step a mnoho dalších...

Ke vzniku Klatovského klarinetového kvarteta by možná ani nedošlo, nebýt pomoci Jana Kličky, učitele klarinetu a člena Cantores Clatovienses, který nám poskytl veškeré své úpravy a notový materiál. Patří mu proto náš velký dík.

V současné době rozšiřujeme repertoár už jen vlastními úpravami skladeb, a to i pro zpěv a klarinetový kvartet v roli doprovodu.